Z Kroniki OSP:

10 - lecie Straży

"W 1916 roku przypada 10-lecie naszej Straży Pożarnej. Pan naczelnik Stanisławski już na początku roku pomyślał o ufundowaniu sztandaru Straży na tę uroczystość, co się w zupełności udało i to bez żadnych kosztów. Księżna dała materiał na tło, panny Sztroblówny wyszyły na jednej stronie Godło Straży Pożarnej, a na drugiej Godło Polski. Strażak Franciszek Duszak, stelmach dworski , dorobił drzewce, a kowal dworski okucie."

Niestety okres wojny i okupacji to trudny czas także dla strażaków i aby móc chodzić do kościoła ze sztandarem godło Polski zostało usunięte i taki sztandar zachował się do dnia dzisiejszego. Pozostaje w izbie pamięci OSP Milanów.