Z Kroniki OSP:

15 września 1974r. oddanie do użytku nowo wybudowanej remizy OSP

W przygotowaniu do tej uroczystości postanowiono ufundować nowy sztandar. Dawny sztandar, z 1916 roku, w prawdzie nadal był w posiadaniu, ale podczas okupacji został odpruty haftowany srebrem orzeł, płótno zaś było bardzo wypłowiałe. Zdecydowano się przeto na ufundowanie nowego. Złożyło się na to społeczeństwo całej wsi z dodaniem dotacji z Prezydium Gminnej Rady Narodowej.

Wacław Smoliński i Bronisław Kruk pojechali do Lublina i zamówili wykonanie sztandaru u zakonnic i gotowy przywieźli dnia 5 września 1972 roku, przed świętem strażackim, które było przewidziane było na uroczystość otwarcia remizy. Zapłacono 11000. na sztandarze z jednej strony na zielonym tle są wyhaftowane emblematy strażackie: kask i skrzyżowane toporki od tyłu złączone wieńcem, oraz napis Ochotnicza Straż Pożarna – Milanów 1906 – 1972; po drugiej stronie na czerwonym tle haftowany Orzeł na Krzyżu Zasługi i napis :,, W Służbie Ojczyzny Ludowej”.

Nadanie nowego sztandaru wiązało się z otwarciem nowo wybudowanej remizy i garaży OSP, w poczet sztandarowy wystąpił w składzie: Sidorczyk Jan, Kruk Bronisław, Trochunowicz Kazimierz. Ślubowania na nowy sztandar dokonali druhowie: Trokowicz Antoni, Danilkiewicz Stanisław, Korneszczuk Ryszard, Król Jan. Sztandar ten służył milanowskim strażakom do 2006r. do dnia obchodów 100 lecia powstania OSP w Milanowie. Przez ten okres został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, i Złotym Znakiem Związku. Obecnie znajduje się w izbie pamięci OSP Milanów.