28 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury zostały zorganizowane eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych szkoła podstawowa i tu wzięło udział 18 uczestników, oraz gimnazjum 22 uczestników. Wszyscy biorący udział zostali przygotowani przez Pana Juliusza Bzówkę, zaprezentowali wysoką znajomość tematów związanych z ogólną wiedzą na temat pożarnictwa. Jednak do eliminacji powiatowych było tylko cztery miejsca, 2 w kategorii szkoła podstawowa i 2 gimnazjum. Najlepszą wiedzą w tym dniu w kategorii młodszej wykazało się rodzeństwo z Mateusz i Ania Szuciak, nie jest to dziwne gdyż ich dziadek był bardzo zasłużonym wieloletnim członkiem milanowskiej straży. Dziś oni po przez udział w OTWP podtrzymują wieloletnie tradycje, a Ania jest także członkiem milanowskiej orkiestry dętej. W kategorii gimnazjum najlepsi okazali się Aleksandra Junak i Tomasz Lipiński. Ta czwórka najlepszych uczestników eliminacji gminnych będzie reprezentowała gminę podczas eliminacji powiatowych w Parczewie. Zwycięscy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Gratulujemy osiągniętych wyników!
28 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury zostały zorganizowane eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych szkoła podstawowa i tu wzięło udział 18 uczestników, oraz gimnazjum 22 uczestników. Wszyscy biorący udział zostali przygotowani przez Pana Juliusza Bzówkę, zaprezentowali wysoką znajomość tematów związanych z ogólną wiedzą na temat pożarnictwa. Jednak do eliminacji powiatowych było tylko cztery miejsca, 2 w kategorii szkoła podstawowa i 2 gimnazjum. Najlepszą wiedzą w tym dniu w kategorii młodszej wykazało się rodzeństwo z Mateusz i Ania Szuciak, nie jest to dziwne gdyż ich dziadek był bardzo zasłużonym wieloletnim członkiem milanowskiej straży. Dziś oni po przez udział w OTWP podtrzymują wieloletnie tradycje, a Ania jest także członkiem milanowskiej orkiestry dętej. W kategorii gimnazjum najlepsi okazali się Aleksandra Junak i Tomasz Lipiński. Ta czwórka najlepszych uczestników eliminacji gminnych będzie reprezentowała gminę podczas eliminacji powiatowych w Parczewie. Zwycięscy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Gratulujemy osiągniętych wyników!