Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie odbyły się Gminne Zawody sportowo - pożarnicze gmin

Po wielu latach nieobecności na zawodach strażackich pierwszą konkurencją stała się musztra poszczególnych drużyn, jednak wyniki osiągane w wykonywaniu tego elementu nie były wliczane do klasyfikacji końcowej zawodów.

Po raz pierwszy zawody te odbyły się w godzinach popołudniowych, aura ostatnich dni i zapowiadanych prognoz na dzień zawodów nie zapowiadała się najlepiej, choć poranek chłodny nie zapowiadał że w tym dniu jednym z głównych aktorów zawodów będzie deszcz. Zapowiedziany początek zawodów na godz. 15 i sam początek rywalizacji przebiegł dla wszystkich jednostek startujących w tym dniu w takich samych warunkach. Dobrze przygotowany obiekt nie wypaczył żadnego z wielu startów w sztafecie pożarniczej, tak że żadne inne okoliczności nie mogły mieć wpływu na końcowy wynik, dyspozycja poszczególnych drużyn w tym dniu decydowała o osiąganych wynikach.

Po sztafecie pożarniczej drużyny przystąpiły do rywalizacji w ćwiczeniu bojowym, jako pierwsze do zawodów przystąpiły drużyny kobiece z Milanowa i Parczewa. Pomimo tego że nasza drużyna nie musiała z nikim w gminie rywalizować to jednak nie odpuściła tego startu i zaprezentowała się dość przyzwoicie. Choć sztafetę pożarniczą milanowskie zawodniczki przegrały z reprezentacją OSP Parczew to jednak w ćwiczeniu bojowym wypadły już znacznie lepiej, i w bezpośredniej rywalizacji ten element zawodów okazał się lepszy w wykonaniu OSP Milanów. W tym momencie zaczęła się psuć powoli pogoda i choć pierwsze drużyny męskie wystartowały jeszcze przed deszczem to wszystkie drużyny gminy Milanów startowały w strugach deszczu. Deszcz ten nie mógł mieć wpływu na wynik poszczególnych drużyn ponieważ wszystkie miały podobne warunki na murawie stadionu. Jeśli drużyna OSP Milanów I przegrała tą rywalizację na własne życzenie, ponieważ rozłączył się wąż ssawny i należało poprawić ten element ćwiczenia a to już wpłynęło znacząco na ostateczny wynik zawodów. to druga drużyna z Milanowa każdy z poszczególnych elementów wykonała jak najbardziej prawidłowo i bardzo szybko to zawiódł sprzęt. Padający ciągle deszcz zalał całkowicie przewody i odpalenie motopompy stało się już niemożliwe. Zawodnicy wykonali ten element jeszcze raz pożyczając inną motopompę z OSP Kostry, jednak był to start już poza konkurencją. Wyniki zawodów Gminy Milanów przedstawią się następująco:

Zawody dobiegły końca, zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne, jednostki pamiątkowe puchary i dyplomy, teraz czas na przygotowania do zawodów powiatowych … Na otarcie łez dla naszej jednostki która od wielu lat zawsze liczyła się w powiecie pozostał start kobiecej, którą postaramy się już jak najlepiej przygotować do rywalizacji w powiecie. Życzymy im powodzenia.

Już na nowej motopompie !!!!!!!!!!!

11 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie odbyły się Gminne Zawody sportowo - pożarnicze gmin

Po wielu latach nieobecności na zawodach strażackich pierwszą konkurencją stała się musztra poszczególnych drużyn, jednak wyniki osiągane w wykonywaniu tego elementu nie były wliczane do klasyfikacji końcowej zawodów.

Po raz pierwszy zawody te odbyły się w godzinach popołudniowych, aura ostatnich dni i zapowiadanych prognoz na dzień zawodów nie zapowiadała się najlepiej, choć poranek chłodny nie zapowiadał że w tym dniu jednym z głównych aktorów zawodów będzie deszcz. Zapowiedziany początek zawodów na godz. 15 i sam początek rywalizacji przebiegł dla wszystkich jednostek startujących w tym dniu w takich samych warunkach. Dobrze przygotowany obiekt nie wypaczył żadnego z wielu startów w sztafecie pożarniczej, tak że żadne inne okoliczności nie mogły mieć wpływu na końcowy wynik, dyspozycja poszczególnych drużyn w tym dniu decydowała o osiąganych wynikach.

Po sztafecie pożarniczej drużyny przystąpiły do rywalizacji w ćwiczeniu bojowym, jako pierwsze do zawodów przystąpiły drużyny kobiece z Milanowa i Parczewa. Pomimo tego że nasza drużyna nie musiała z nikim w gminie rywalizować to jednak nie odpuściła tego startu i zaprezentowała się dość przyzwoicie. Choć sztafetę pożarniczą milanowskie zawodniczki przegrały z reprezentacją OSP Parczew to jednak w ćwiczeniu bojowym wypadły już znacznie lepiej, i w bezpośredniej rywalizacji ten element zawodów okazał się lepszy w wykonaniu OSP Milanów. W tym momencie zaczęła się psuć powoli pogoda i choć pierwsze drużyny męskie wystartowały jeszcze przed deszczem to wszystkie drużyny gminy Milanów startowały w strugach deszczu. Deszcz ten nie mógł mieć wpływu na wynik poszczególnych drużyn ponieważ wszystkie miały podobne warunki na murawie stadionu. Jeśli drużyna OSP Milanów I przegrała tą rywalizację na własne życzenie, ponieważ rozłączył się wąż ssawny i należało poprawić ten element ćwiczenia a to już wpłynęło znacząco na ostateczny wynik zawodów. to druga drużyna z Milanowa każdy z poszczególnych elementów wykonała jak najbardziej prawidłowo i bardzo szybko to zawiódł sprzęt. Padający ciągle deszcz zalał całkowicie przewody i odpalenie motopompy stało się już niemożliwe. Zawodnicy wykonali ten element jeszcze raz pożyczając inną motopompę z OSP Kostry, jednak był to start już poza konkurencją. Wyniki zawodów Gminy Milanów przedstawią się następująco:

Zawody dobiegły końca, zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne, jednostki pamiątkowe puchary i dyplomy, teraz czas na przygotowania do zawodów powiatowych … Na otarcie łez dla naszej jednostki która od wielu lat zawsze liczyła się w powiecie pozostał start kobiecej, którą postaramy się już jak najlepiej przygotować do rywalizacji w powiecie. Życzymy im powodzenia.

Już na nowej motopompie !!!!!!!!!!!