Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

7 listopada OSP Milanów została zadysponowana do palących się traw w nasypie kolejowym.

Działania zostały zakończone bardzo szybko, pożar został opanowany, strażacy mogli spokojnie wracać do garażu.


29 lipca, kolejny bardzo ciepły dzień żniwa rozpoczęły się na dobre, nie tylko dla rolników ale i strażaków.

25 lipca OSP Milanów została zadysponowana do działań ratowniczych w Rudnie, zapalił się garaż.

22 lipca OSP Milanów została zadysponowana do miejscowego zagrożenia, w lesie przed miejscowością Rudno złamały się drzewa spadając na drog

Po przyjeździe na miejsce strażakom z Milanowa pozostało już niewiele pracy, uprzątnięcie jezdni. Część drzewa została usunięta przez mieszkańców Rudna.

19 lipca o godz. 17:59 została zadysponowana do zabezpieczenia powiatu, jednostki PSP oraz kilka innych jednostek OSP brały udział w gaszen

Zapaliła się prasa, około 100 bel słomy, oraz słoma leżąca na polu po żniwach. Jednostka OSP Milanów powróciła do miejsca garażowania około godz.19:20.

8 czerwca około godz. 17 OSP Milanów została zadysponowana do pożaru domu w Okalewie.

Po przyjeździe na miejsce działań strażacy z Milanowa przystąpili do działań ratowniczych, niestety pożar ogarnął już cały budynek mieszkalny. W działaniach tych oprócz naszej jednostki brały udział dwa zastępy PSP z Parczewa, pomimo szybkiej interwencji, odpowiedniego sprzętu straty były dość poważne, na szczęście udało się uratować konstrukcję dachową i nie naruszyć pokrycia. Po około dwóch godzinach działań milanowscy strażacy powrócili do jednostki.


Ulewy, nawałnice, burze itp. zjawiska atmosferyczne omijały nasze miejscowości, jednak padający deszcz przez jedną dobę sprawił że w kilku

Praktycznie nikt z mieszkańców naszej gminy większych strat nie odnotował w związku z tymi opadami.


27 marca OSP Milanów została zadysponowana do nietypowych działań w Milanowie. Strażacy z Milanowa usuwali skutki aktów wa

Usunięcie kanapy z budynku dawnego przystanku, poprzewracanych bramek na boisku piłkarskim. Było też wiele innych zniszczeń jak np.: zniszczony znak drogowy, wyniesiona stara ubikacja na drogę, pomalowany słupki w bramce do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Milanowie, drzwi w starym pawilonie LKS, wyciągnięta przyczepa (Prezesa OSP) na zatoczkę przystanku, pomalowane elewacje i okna w budynkach prywatnych i wiele innych drobnych zniszczeń. To pierwsze od wielu lat wybryki nadpobudliwej młodzieży nie biorącej pod uwagę wielu rzeczy: to że taki akt jest karalny i że widzieli ich świadkowie.


26 marca po godzinie 19 OSP Milanów została zadysponowana do gaszenia palących się suchych traw w poboczu drogi pomiędzy Milanowem a Cichostowem.

Prawdopodobnie nie był to niedopałek papierosa a celowe podpalenie gdyż pobocze paliło się po dwóch stronach jezdni. Szybka interwencja zapobiegła większemu zagrożeniu ze względu na bliskość lasu. Po 40 minutach działań jednostka powróciła do garażu.


14 marca na tuż przed godziną 15 OSP Milanów została zadysponowana działań w miejscowości Okalew, były to palące się trawy.

Mały areał i prawie bezwietrza pogoda sprawiły że ogień nie rozprzestrzeniał się i dość szybko udało się opanować sytuację. Zagrożenie mogło być znacznie większe gdyż w pobliżu znajdowały się drewniane budynki gospodarcze. Sprawne działanie zapobiegło większym stratom, po godzinie działań zastęp powrócił do garażu.

 

Jednostki z Parczewa zostały wezwane do działań w Rudnie (Gmina Milanów), powodem wezwania była pomoc kobiecie która wpadła do studni, niestety kobiety nie dało się już uratować. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

27 stycznia w miejscowości Sowin w zakładzie stolarskim Pana Daszczuka wybuchł pożar, do działań ratowniczych zostały zadysponowane jedn

Działania ratownicze trwały ponad 5 godzin. OSP Milanów został zadysponowany do zabezpieczenia rejonu w PSP Parczew. OSP Milanów z działań powróciła już 28 stycznia około godz. 3 nad ranem.