Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11 Listopada w 103 rocznicę Odzyskanie Niepodległości strażacy z Gminy Milanów spotkali się na porannej Mszy Św. w Milanowie w intencji wszystkich zmarłych strażaków z Gminy Milanów którą odprawił nasz kapelan strażaków ks. Sławomir Matejek.

W ostatnim czasie do naszej jednostki dotarły dwa nowe zestawy sprzętu ochrony dróg oddechowych od firmy MSA.

5 listopada w piątek o godzinie 17 w kościele w Milanowie odbyła się Msza Św. imieninowa ks. Sławomira Matejka, naszego proboszcza, kapelana Powiatowego Strażaków i Prezesa OSP Milanów w jednym.

Plany odnowienie samej figury jak i przebudowa i podniesienie cokołu zrodziły się już trzy lata wcześniej, wspomniane przez ks. Proboszcza organizacja misji ewangelizacyjnych w Milanowie i odnowienie miejsc kultu zmotywowało nas do podjęcia takiego wyzwania.

To już kolejny rok w którym uczestniczymy w zbiórce nakrętek i przekazaniu ich podopiecznym lubelskiego hospicjum Dom Małego księcia.

8 października zastęp z naszej jednostki uczestniczył w ćwiczeniach pod kryptonimem “KOLEKTYW".

27 października w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Kuriera Lubelskiego podczas, której wyróżnienia w plebiscycie na najlepszą jednostkę i orkiestrę OSP odbierali zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele OSP.

W sobotę w Lubartowskim Ośrodku kultury odbył się I Sejmik MDP województwa lubelskiego.

Fundacje PGE przekazała darowiznę dla strażaków OSP Milanów biorących czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Wsparcie finansowe w wysokości 10.000,- zł zostało przeznaczone na zakup trzech nowych kompletów ubrań specjalnych,
które charakteryzują się wysokimi parametrami ochrony osobistej oraz zwiększonym poziomem ergonomii pracy.

23 lutego został podsumowany konkurs plastyczny pt. ,,115 lat OSP Milanów”.

W związku z powierzeniem funkcji Kapelana Powiatowego Strażaków proboszczowi parafii w Milanowie ks. Sławomirowi Matejek przez Biskupa Siedleckiego ks. Kazimierza Gurdę, w dniu 7 lutego 2021r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie wraz z Wójtem Gminy Milanów złożyli gratulacje i życzenia.