Jak co roku w dniu 3 maja obchodzono uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 Maja i  Gminnym Dniem Strażaka . W tym roku uroczystości odbyły się w miejscowości Kostry.

Poczty sztandarowe, delegacje szkół, zakładów pracy i OSP w asyście orkiestry, przemaszerowały ulicami miejscowości na boisko szkolne gdzie odbyła się msza polowa celebrowana przez Księdza Stanisława Niepogodzińskiego z Bazyliki Mniejszej w Parczewie,  Proboszcza Parafii  Opatrzności Bożej w Parczewie Księdza Andrzeja Biernata i Proboszcza Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie Księdza Mariana Banasiuka. Po mszy świętej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kostrach, oraz występ orkiestry dętej  z Milanowa. Na zakończenie  części oficjalnej uroczystości, Wójt Gminy Milanów Paweł Krępski złożył życzenia druhom strażakom z okazji ich święta oraz  podziękował za  dotychczasową pracę społeczną na rzecz ochrony mienia i życia  ludzkiego, do życzeń przyłączył się obecny na uroczystościach Poseł na Sejm RP Pan  Tadeusz Sławecki.  Po części oficjalnej w remizie OSP odbyła się zabawa ludowa dla mieszkańców gminy, na której bawiono się i świętowano do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy serdecznie dziękują gronu pedagogicznemu ze Szkoły Podstawowej w Kostrach na czele z Panią Dyrektor Haliną Surowiec, Paniom z KGW  w Kostrach, oraz druhom strażakom z Kostrów za pomoc w organizacji święta.