22 października w Parczewie o godzinie 16 rozpoczęły się uroczystości związane poświęceniem nowego kościoła p.w. Opatrzności Bożej w pa

Uroczystości związane z poświęceniem kościoła jak i pomnika Papieża Polaka Jana Pawła II zgromadziły ogromne rzesze wiernych z parafii jak i innych osób i delegacji. Ks. Andrzej Biernat jest wyjątkowym księdzem, człowiekiem zaangażowanym nie tylko w sprawy kościoła ale również te codzienne sprawy związane z życiem każdego człowieka. W poświęceniu kościoła wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych naszego powiatu, przedstawiciele BOZPN gdzie ksiądz Andrzej działa jako członek Zarządu, księża i wiele innych osób. Jako kapelan strażaków zdobył sobie wyjątkową sympatię wielu strażaków i organizacji z którymi współpracuje, nie mogło więc tutaj zabraknąć nikogo, także przedstawicieli OSP, gdzie przeważającą częścią pocztów sztandarowych uczestniczących w uroczystościach były właśnie strażackie sztandary. Nie mogło także zabraknąć reprezentacji milanowskiej straży wraz ze swoim sztandarem, na zakończenie uroczystości ks. Andrzej przygotował bardzo miłe spotkanie pod brzózkami, gdzie zgromadzili się wszyscy uczestnicy uroczystości. Dość chłodna pora troszeczkę wszystkim dała się we znaki, jednak na zakończenie gorące posiłki przygotowane przez organizatorów, i bardzo słodkie ciasta pozwoliły o tym nie myśleć. Dziś mamy już kolejny piękny kościół w naszej diecezji wraz z jego gospodarzem a naszym kapelanem ks. Andrzejem Biernatem.

Galeria Zdjęć

{gallery}/Zdjecia/2011/Aktualnosci/2011AktPoswiecenieKosciolaPar{/gallery}