29 listopada w wieku 87 lat zmarł najstarszy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie Władysław Wedyniuk, druh

Św. pamięci druh Władysław Wedyniuk wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie w 1942 roku, już od chwili wstąpienia do jednostki w Milanowie czynnie uczestniczył w jej życiu społecznym, brał udział w szkoleniach i ćwiczeniach niezbędnych w przygotowaniu młodego strażaka do działań bojowych. Brał czynny udział w akcjach ratowniczych w których dał się poznać jako dobry strażak i odpowiedzialny człowiek. W kolejnych latach włączył się do działania w struktury władz OSP Milanów, przez okres 8 lat był członkiem Zarządu OSP. Był to okres rozbudowy naszej remizy (budowa murowanej), gdzie przepracował ponad 518 godzin – na podstawie dokumentów OSP (lata 1969 - 1972). Ponadto brał czynny udział w życiu społecznym jednostki, dał się poznać jako dobry organizator życia kulturalnego tak wsi a przede wszystkim straży, biorąc czynny udział w przygotowaniu świąt straży, kościelnych oraz państwowych. Swą działalnością społeczną wpisał się na trwałe w historię naszej straży. Jako były kombatant poznał życie, rygor i dyscyplinę, które były bardzo pomocne w wychowywaniu kolejnego pokolenia strażaków w milanowskiej Straży.

W swym życiu jak i pracy społecznej był nagradzany wieloma odznaczeniami państwowymi jak i strażackimi, oto najważniejsze z nich:

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – 1981

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – 1986

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – 1991

Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza - 2011

Akcja Burza – 1975

Złoty Krzyż Zasługi – 1989

Medal Wojska - 1949

wysługa lat – 65

Pogrzeb św. pamięci Dh. Władysław Wedyniuka odbył się 1 grudnia 2011r. w Milanowie.