3 Maja w Czeberakach odbyły się uroczyste obchody dnia 3-go Maja połączone z gminnymi obchodami Dnia Strażaka i 60 –leciem OSP Czeberak

To strażackie i narodowe święto poprzedziła msza Św. odprawiona w intencji strażaków celebrowana przez księży z parafii w Parczewie, oraz Kapelana Powiatowego Strażaków ks. Andrzeje Biernata. Po uroczystej mszy rozpoczęły się uroczystości strażackie podczas których zasłużeni strażacy z OSP Czeberaki z okazji 60 lecia jednostki otrzymali odznaczenia resortowe.

Z naszej jednostki z okazji Dnia Strażaka odznaczeniami resortowymi zostali odznaczeni następujący druhowie:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa po raz drugi

Uchaniuk Rafał

Surowiec Piotr

Tymosiewicz Cezary

Po zakończonych uroczystościach nastąpiła ceremonia poświęcenia i otwarcia wyremontowanej strażnicy OSP Czeberaki. Ceremonii poświęcenia dokonał ks. Ks. Prałat Tadeusz Lewczuk, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali : Tadeusz Sławecki Wiceminister Edukacji Narodowej, Sławomir Sosnowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Waldemar Wezgraj Starosta Parczewski, Ks. Andrzej Biernat Kapelan Powiatowy Strażaków, Paweł Krępski Wójt Gminy Milanów, Tomasz Ściuba Przewodniczący Rady Gminy Milanów, Grzegorz Chilimoniuk członek Rady Gminy.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziału strażaków i spotkanie okolicznościowe z okazji 60 – lecia OSP Czeberaki.

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa po raz drugi

Szwed Janusz