23 listopada odbyły się coroczne ćwiczenia szkoleniowe Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego powiatu parczewskiego.

Tegoroczne szkolenie odbyło się w Miłkowie Gm. Siemień a strażacy podczas ćwiczeń doszkalali się z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym ofiarom wypadków, obsługą sprzętu ratowniczego, oraz głównymi zasadami łączności. Podczas ćwiczeń strażacy ochotnicy mogli zapoznać się także ze specyfiką pracy zakładu produkcji tkanin w Siemieniu, zagrożeniem pożarowym, oraz sposobem ewakuacji ludzi i gaszenia obiektu. W tegorocznych ćwiczeniach z OSP Milanów wzięli udział druhowie: kierowca Krzysztof Korneszczuk, d-ca Jacek Pogorzelec, Tomasz Muszyński, Piotr Surowiec i Mateusz Deneka.