15 maja OSP Milanów została wezwana do działań ratowniczych w Milanowie, zapalił się samochód osobowy.

Szybki wyjazd sprawne działanie jednak w sytuacji gdy pojazd już cały płonie nawet najlepsi nie mają większych szans na jego uratowanie. Udało się jednak zapobiec większym stratom gdyż pojazd znajdował się w niewielkiej odległości od drewnianego domu który mógł także zapalić się gdyż na zewnętrznej stronie pokryty był łatwopalnymi materiałami. Działania milanowskich strażaków wspomogła jednostka z PSP Parczew, po krótkim czasie akcja została zakończona i można było wracać do garażu.

Każde nasze działania staramy się dokumentować fotograficznie, o ile jest taka możliwość i nie utrudnia to pracy ratownikom, tak też było i tym razem. Po zakończeniu działań dokumentację fotograficzną zamieściliśmy na naszej stronie i jeszcze szybciej otrzymaliśmy bardzo pochlebny komentarz, za który bardzo dziękujemy. Uznanie działań ratowniczych ma bardzo pozytywny oddźwięk, jednak to jak działamy wiele zależy od wyszkolenia każdego z naszych druhów a to są szkolenia organizowane przez PSP Parczew. Szkolenia te zawsze przeprowadzane są w profesjonalny sposób i z profesjonalnie przygotowaną kadrą. Dziś każdy strażak chcący zdobyć jak największą wiedzę niezbędną do działań może ją zdobyć biorąc udział w takich zajęciach więc już dziś zapraszamy naszych druhów do udziału w szkoleniach i podnoszeniu kwalifikacji.