Przerwanie pracy pomp i ludzi z poprzedniego dnia wymusił deszcz i od rana w kolejnym dniu milanowscy strażacy przystępują do działań. <

Jest już odrobina ładnej pogody i nadzieja że deszcz przestanie padać na dłużej, choć prognozy pogody dna naszego regiony jak i wielu innych nie napawają optymizmem. Jak już wcześniej wspominaliśmy przynajmniej te doraźne działania rozpoczynają się i choć niewielka ilość zgromadzonej wody zostanie wypompowana. Przesiąknięty grunt już jej więcej nie przyjmuje i coraz więcej wody gromadzi się wokół zabudowań i piwnicach. Tą da się już wypompować i tak straż to robi na okrągło.