19 lipca OSP Milanów jak wiele innych jednostek w powiecie parczewskim i nie tylko została zadysponowana do usuwana skutków wichury.

Po kilku dniach upałów powiało troszeczkę mocniej, na szczęście ominęły nas najsilniejsze nawałnice. Pierwsze działania zostały podjęte na drodze Kopina – Milanów – tu powalone drzewo całkowicie zablokowało drogę i nie było przejazdu. Po odblokowaniu drogi kolejne działania strażacy z Milanowa podjęli na usuwaniu drzew z drogi wojewódzkiej Parczew – Milanów na wysokości miejscowości Mogiłki. W Tym też miejscu obok na posesji Pana Adamowicza firmy AGROTEX powalone świerki uszkodziły ogrodzenie. W tym miejscu jest nam tym bardziej przykro gdyż straty materialne związane z naprawą ogrodzenia dotyczą osoby która od wielu lat wspiera naszą jednostkę.

Po zakończeniu działań w Kostrach nasi druhowie udali się do Czebrerak gdzie usuwali drzewa i konary z głównej drogi, ze zgłoszeń mieszkańców wynikało że jest jeszcze wiele innych miejsc gdzie leżą drzewa na posesjach na budynkach, jednak podjęcie działań bez specjalistycznego podnośnika nie było możliwe. Te prace mogły być prowadzone już następnego dnia gdyż to co pozostało nie zagrażało żadnemu z mieszkańców.