27 stycznia o godzinie 15:23 OSP Milanów została wezwana do pierwszej akcji w 2012 roku, był to pożar drewnianego domu mieszkalnego w m

Poszkodowanych w wyniku pożaru do szpitala odwiozły karetki pogotowia. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 5 jednostek straży: PSP Parczew, OSP Czeberaki, Kostry, Rudno i Milanów. W akcji gaszenia z OSP Milanów uczestniczyli: Korneszczuk K., Bajda M., Deneka M., Jaszczuk A., Klej M. Akcję gaszenia domu OSP Milanów zakończyła o godz. 18:48.

Niestety nie był to koniec akcji gaśniczej, pomimo wielu tysięcy wylanych litrów wody i sprawdzeniu wszystkiego rano o godz. 6:30 milanowska straż została jeszcze raz wezwana do tego samego domu, a raczej tego co jeszcze pozostało.

Silny wiatr jeszcze raz spłatał figla i z małego żarzącego miejsca pojawiły się płomienie, ten ogień został już bardzo szybko opanowany i całość akcji można uważać za zakończoną.