Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu dzisiejszym odbyło się szkolenie dla strażaków ratowników z jednostki OSP Milanów. Założeniem głównym było przypomnienie wszystkich informacji ze szkolenia I i II stopnia przeprowadzanych przez PSP w Parczewie.

Bardzo pracowity był świąteczny poranek dla kilku członków OSP Milanów. Wielka Sobota tradycyjne czuwanie przy Grobie Pana Jezusa w Milanowskim Kościele, wszystko zostało dopracowane rozpisane zmiany, podzielone funkcje podczas sobotniej Mszy Św. i Mszy Rezurekcyjnej, a po niej krótkie spotkanie w strażnicy przy święconce w strażackiej rodzinie.  To wszystko zakłóciło poranne wezwanie do palącej się słomy pod Parczewem.

W dniach 19-21 marca w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbył się kurs dla kandydatów do Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Sportów Pożarniczych.

Dnia 21.03.2015 odbyło się już kolejne z zaplanowanych spotkań doszkalających w OSP Milanów. Zbiórka szkoleniowa strażaków – ratowników OSP Milanów jak i tych którzy dopiero teraz stawiają pierwsze kroki rozpoczęła się od zapoznania teoretycznego i praktycznego z zasadami musztry.

14 marca na sali sportowej Zespołu Szkół w Milanowie odbył się I Halowy Turniej Piłki nożnej drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Milanowie, Wójta Gminy Milanów Pawła Krępskiego. Był to pierwszy taki turniej zorganizowany dla drużyn składających się z zawodników którzy są członkami ochotniczych straży pożarnych, a organizatorami turnieju była OSP Milanów i Oddział Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Parczewie.