14 marca na sali sportowej Zespołu Szkół w Milanowie odbył się I Halowy Turniej Piłki nożnej drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Milanowie, Wójta Gminy Milanów Pawła Krępskiego. Był to pierwszy taki turniej zorganizowany dla drużyn składających się z zawodników którzy są członkami ochotniczych straży pożarnych, a organizatorami turnieju była OSP Milanów i Oddział Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Parczewie.

W turnieju wzięło udział cztery drużyny Dębowa Kłoda, Jasionka, Opole Lubelskie i Milanów, niestety na turniej nie dojechały reprezentacje Gęsi i Wisznic. Rywalizacja toczyła się o cenne puchary dla najlepszej trójki turnieju oraz najlepszego bramkarza, zawodnika i króla strzelców. Mamy nadzieją że już za rok uda nam się zorganizować mistrzostwa województwa lubelskiego w halowej piłce nożnej dla drużyn strażackich i dużo szerszym gronie.

Przebieg rozgrywek turniejowych przedstawia się następująco:

OSP Milanów - OSP Dębowa Kłoda 2 - 3

OSP Opole Lubelskie - OSP Jasionka 8 - 0

OSP Jasionka - OSP Dębowa Kłoda 0 - 15

OSP Opole Lubelskie - OSP Milanów 0 - 3

OSP Opole Lubelskie - OSP Dębowa Kłoda 1 - 2

OSP Milanów - OSP Jasionka 10 - 0

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Dębowa Kłoda 9 – 20 – 3

2 miejsce OSP Milanów 6 – 15 – 3

3 miejsce OSP Opole Lubelskie 3 – 9 – 5

4 miejsce OSP Jasionka 0 – 0 – 33

Królem strzelców turnieju został Kornel Uziak z 10 bramkami, reprezentujący OSP Dębowa Kłoda.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kuś Krystian reprezentujący OSP Opole Lubelskie.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Bożym reprezentujący OSP Milanów.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy dyrektorowi Zespołu szkół w Milanowie panu Michałowi Smoleniowi oraz Panu Aleksandrowi Szczurowskiemu, który poprowadzi zawody jako sędzia główny.

Przebieg rozgrywek turniejowych przedstawia się następująco:

OSP Milanów - OSP Dębowa Kłoda 2 - 3

OSP Opole Lubelskie - OSP Jasionka 8 - 0

OSP Jasionka - OSP Dębowa Kłoda 0 - 15

OSP Opole Lubelskie - OSP Milanów 0 - 3

OSP Opole Lubelskie - OSP Dębowa Kłoda 1 - 2

OSP Milanów - OSP Jasionka 10 - 0

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Dębowa Kłoda 9 – 20 – 3

2 miejsce OSP Milanów 6 – 15 – 3

3 miejsce OSP Opole Lubelskie 3 – 9 – 5

4 miejsce OSP Jasionka 0 – 0 – 33

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Bożym reprezentujący OSP Milanów.