Dnia 21.03.2015 odbyło się już kolejne z zaplanowanych spotkań doszkalających w OSP Milanów. Zbiórka szkoleniowa strażaków – ratowników OSP Milanów jak i tych którzy dopiero teraz stawiają pierwsze kroki rozpoczęła się od zapoznania teoretycznego i praktycznego z zasadami musztry.

Nie jest to nowy element działań jednak po kilku latach nieobecności na zawodach teraz powraca. Pomimo tego ze nie jest to wliczane do oceny występu podczas zawodów to chyba wszyscy uważamy że każdy strażak powinien umieć się zachować odpowiednio w szyku jak i indywidualnie podczas oficjalnych wystąpień. Należymy do takiej organizacji która nie tylko ma pomagać drugiemu człowiekowi ale i odpowiednio umieć się zachować. Zadania związane z musztra przeprowadził nasz kolega druh Alek Bożym, mamy nadzieje że dla kilku nowych członków OSP Milanów było to bardzo pouczające spotkanie i pozwoli w przyszłości wyeliminować jakieś nieprawidłowości. Po przeprowadzeniu musztry był czas na zapoznanie i przypomnienie sobie zasad rozwijania linii gaśniczych, używania sprzętu ratowniczo gaśniczego i zasad działania zespołowego. Po tych ćwiczeniach została omówiona sprawa adoracji Grobu Pańskiego podczas zbliżających się Świąt Wielkiejnocy. Tutaj pragniemy zaprosić wszystkich członków OSP Milanów do czynnego włączenia się w adoracje jak i mszę Rezurekcyjną.