Druh Krzysztof Korneszczuk szczegółowo omówił pracę urządzeń i każdy z przybyłych strażaków mógł sam przetestować ich użycie. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad pracy na danym sprzęcie. Następnie, druh Aleksander Bożym przeprowadził szkolenie z zakresu komunikacji radiowej oraz omówił podstawowe zasady współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Smuci nas jednak fakt, że na spotkanie przybyło jedynie 6 strażaków – ratowników.

Wszystkich nieobecnych druhów z naszej jednostki informujemy, że spotkania szkoleniowe będą odbywały się w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Pragniemy także przypomnieć, że w naszej pracy liczy się czas, w jakim możemy przyjść z pomocą poszkodowanym i właśnie dlatego chcemy spotykać się regularnie, aby w sytuacji zagrożenia cudzego życia bądź mienia nie stracić ani jednej chwili na naukę obsługi sprzętu.

Tematyka następnego spotkania będzie podana już niebawem.

Pragniemy także poinformować, że ruszyły prace renowacyjne nad naszą gablotką informacyjną, w której będziemy publikować wszystkie najważniejsze informacje z życia naszej jednostki, a także ciekawostki strażackie z Polski. Oczywiście nie zabraknie w niej takich artykułów instruktażowych jak np. udzielane pierwszej pomocy.

Tematyka następnego spotkania będzie podana już niebawem.