29 lipca 2012r. koniec spokojnej niedzieli i wypoczynku dla strażaków. Ostatnie upalne dni dały się wszystkim we znaki,

Tak też było i tym razem. Spokojna słoneczna niedziela dla wielu była okazją do wypoczynku, strażacy jednak zawsze muszą być przygotowani na najgorsze, około godziny 13 silny wiatr stał się dla naszych strażaków zwiastunem do gotowości bojowej. Cała nasza okolica stała się miejscem działań, palący się las z nieużytkami pod Sosnowicą, paląca się stodoła pod Tyśmienicą, powalone drzewa w okolicy Siemienia, Podedwórza. To miejsca największych działań, na szczęście najgorsze ominęło naszą miejscowość i gminę. Jednostki z sąsiednich miejscowości wyjechały do działań ratowniczych łącznie z jednostkami PSP Parczew. OSP Milanów został wezwany na zabezpieczenie do komendy powiatowej w Parczewie.