,,Zamień śmieci w radość chorych dzieci” takim hasłem z plakatu promującego zbieranie nakrętek dla hospicjum Małego Księcia w Lublinie m

Tegoroczna akcja pod patronatem dyrektora Zespołu Szkół w Milanowie Pana Michała Smolenia i Pań Anny Baryła, Beaty Kopińskiej które koordynowały zbiórkę, przeszła najśmielsze oczekiwania. Akcja zbiórki nakrętek i zużytych baterii jest przeprowadzana już kolejny rok i każdym razem jest ich coraz więcej. Przeprowadzenie konkursu między klasowego to dość duże przedsięwzięcie logistyczne związane z zabezpieczeniem miejsca na zbiórkę, sama zbiórka jak i przygotowanie i przewiezienie zebranych nakrętek i baterii.

Podczas finału akcji zostało zebranych 125 kg zużytych baterii, których utylizacją zajmie się organizacja REBE z Warszawy zajmująca się odzyskiem. Nakrętki których było ponad 30 worków zostały przekazane do hospicjum Dom Małego Księcia w Lublinie, w transporcie nakrętek Zespół Szkół w Milanowie wspomogli strażacy z OSP Milanów przewożąc je do Lublina.

Mamy nadzieję że za rok uda się pobić te wyniki zbiórki a przez to zadbać o czystość naszego środowiska i pomóc przez to innym bardzo potrzebującym pomocy.