Po porannych działaniach na wysypisku śmieci w Cichostowie przyszedł czas na planowane od kilku dni ,,wietrzenie sprzętu”.

Ostatnie dni w OSP Milanów jak i wielu innych jednostkach to intensywny czas różnorakich interwencji ratowniczych. Od kilku dni zaplanowany był gruntowny przegląd i czyszczenie sprzętu ratowniczego. Jednak codzienne działania i brak czasu uniemożliwiał wykonanie prac związanych z zaplanowanym przeglądem. Tym razem już nic nie stanęło na przeszkodzie i udało się zrealizować plan przeglądu. Prace rozpoczęły się od mycia węży i gruntownego przeglądu pił, czyszczenia i mycia pomp i innego sprzętu ratowniczego. W pracach porządkowych wzięło udział 12 druhów dzięki czemu udało się wszystkie zamierzone cele wykonać dość sprawnie i szybko. Dzięki takim działaniom jest także okazja do sprawdzenia wielu aspektów pracy strażaka, które w późniejszym czasie wpłynął na sprawniejsze działanie w akcji ratowniczej.

Wszystkim zaangażowanym w pracę dziękujemy.

Wszystkim zaangażowanym w pracę dziękujemy.