8 czerwca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, a później na stadionie miejskim odbyło się szkolenie strażaków

Każdą jednostkę KSRG reprezentowało po czterech strażaków gdyż jest to minimalna liczba niezbędna do oznakowania miejsca lądowania śmigłowca LPR. W części teoretycznej strażacy otrzymali niezbędne informacje związane z zasadą działania, przepisami związanymi z przyjęciem i zabezpieczeniem terenu oraz otrzymali informacje gdzie poszczególne gminy mają wyznaczone odpowiednie miejsca dla przyjęcia śmigłowca ratowniczego. W wyjątkowych przypadkach takie miejsca przygotowują sami, jednak z zachowaniem odpowiednich przepisów i procedur o których była mowa w części teoretycznej.

Jednak jak to zawsze bywa najwięcej emocji i najwięcej można zapamiętać i dowiedzieć się części praktycznej, która obyła się już na stadionie miejskim w Parczewie. Tutaj po godzinie 2015 wylądował śmigłowiec LPR gdzie druhowie strażacy mogli się naocznie przekonać, że nie jest to łatwe i proste zadanie ale wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. W trakcie tego szkolenia strażacy przećwiczyli dwa sposoby przyjęcia śmigłowca: jedno w dzień drugie po zapadnięci zmroku. W trakcie tego szkolenia mogli także przekonać się jak działa LPR , jak jest wyposażony śmigłowiec ratowniczy, a także zasiąść za sterami śmigłowca. Było to bardzo ważne i ciekawe szkolenie z praktycznym zapoznaniem się z działaniem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Informacje na temat: wyboru miejsca lądowania, zabezpieczenia miejsca lądowania, zabezpieczenia miejsca startu i inne potrzebne informacje przy przyjmowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego znajdują się na stronie internetowej LPRu.