Działalność każdej z organizacji, jaką by ona nie była to są przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą. Milanowska straż to jej historia

To jaką jest nasza Straż, to praca wielu pokoleń milanowskich strażaków. Dzięki nim możemy się rozwijać i tworzyć najnowszą historię. Druh Andrzej Danilkiewicz był jednym z takich ludzi, wstąpił do OSP z zamiłowania do pracy społecznej i chęci pomocy innym. Przez ponad 10 lat był też kierowcą naszej straży. Wielokrotnie brał udział w zawodach pożarniczych odnosząc mniejsze i większe sukcesy, ale przede wszystkim służył pomocą. Takiego go zapamiętamy.

Dziś w ostatnim pożegnaniu druha Andrzeja wzięli udział nie tylko członkowie OSP Milanów i naszej orkiestry dętej, ale także druhowie z OSP Radcze, Rudno i Czeberaki.