8 września Ochotnicza Straż Pożarna w Milanowie obchodziła swoją 107 rocznicę powstania. Uroczystości rocznicy powstania milanowskiej st

Dzień w którym obchodzona jest rocznica powstania straży w Milanowie to szczególne święto uroczyście obchodzone przez milanowskich strażaków, w tym dniu odbywa się tradycyjnie uroczysta zbiórka poprzedzająca złożenie pamiątkowej wiązanki kwiatów i zapaleniem zniczy przed obeliskiem na którym znajduje się tablica pamiątkowa. Następnie strażacka brać udaje się do miejscowego kościoła gdzie corocznie uczestniczą we Mszy Św. w intencji tych którzy odeszli i tych którzy tworzą dzisiejszą straż. Jak co roku w tym dniu jest zawsze przygotowana piękna dekoracja okolicznościowa ołtarzy poświęcona strażakom którą przygotowuje Pani A. Lichawska. Mszę Św. w intencji strażaków odprawił milanowski proboszcz a zarazem członek naszej straży ks. Marian Banasiuk. Po mszy strażacy udają się wraz ze swoim sztandarem do remizy OSP, a ostatnim akcentem tegorocznych obchodów strażackiego święta była pamiątkowa fotografia przed remizą OSP.