Zgodnie z harmonogramem szkoleń w dniach 11.02. – 23.02.2013r. w PSP, w Parczewie zostało zorganizowane pierwsze z zaplanowanych szkoleń

Podwyższanie kwalifikacji jak w wielu dziedzinach życia tak i w ochotniczej straży jest niezbędnym elementem przygotowania strażaka do działań ratowniczych. W zorganizowanym szkoleniu wzięło udział ponad 40 strażaków z powiatu parczewskiego. W szkoleniu podstawowym jednoetapowym z jednostki OSP Milanów wzięli udział Anna Klej – jedyna kobieta i pierwsza czynna członkini w naszej jednostce, Bartosz Sawczuk, Michał Bajda, Mateusz Deneka i Tomasz Muszyński. Szkolenie obejmowało wiele bardzo ważnych zagadnień związanych z działaniami ratowniczo – gaśniczymi niezbędnymi w prawidłowym wykonywaniu zadań powierzanych strażakom. Na zakończenie szkolenia odbył się egzamin który wszyscy zaliczyli pomyślnie, gratulujemy wszystkim pomyślnego zakończenia szkolenia i życzymy by wiedza którą posiedli jak najlepiej była wykorzystana w przyszłości.