27 lipca z inicjatywy członków OSP Milanów odbyły się w Milanowie I zawody -sportowo pożarnicze według regulaminu CTiF o Puchar Wójta Gminy Milanów.

Pomysł organizacji zawodów zrodził się znacznie wcześniej i po drodze jego realizacji napotykaliśmy na wiele przeszkód i trudności które udało się pokonać a sam pomysł przeprowadzenia zawodów zrealizować do samego końca. W realizacji takiego przedsięwzięcia niezbędne były środki finansowe, praca ludzi a to wszystko udało się scalić dzięki wielkiemu zaangażowaniu samych milanowskich strażaków jak i Pana Wójta, oraz tych dzięki którym zebraliśmy niezbędne finanse – dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom !!!

Punktualnie o godz. 10 komendant placu a zarazem sędzia główny sztafety pożarniczej druh Zbigniew Jaszczuk wprowadził drużyny na stadion, składając meldunek Wójtowi Gminy Milanów – Pawłowi Krępskiemu  o gotowości drużyn do rywalizacji sportowej. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Pana Wójta odbyła się odprawa wszystkich przedstawicieli jednostek przed zawodami. Została też powołana komisja sędziowska w składzie: sędzia główny – dh Tadeusz Bujno z OSP Drohiczyn, dh Zbigniew Jaszczuk  OSP Milanów sędzia główny sztafety pożarniczej, sędziowie: dh Marek Łupiński – PSP Siedlce, dh Dariusz Bałaban OSP Milanów, dh Ryszard Guzina OSP Stara Wieś, dh Paweł Piwowar OSP Niechobrz, dh Laura Przybyło OSP Drohiczyn, dh Michał Lipiński OSP Drohiczyn.

W pierwszych takich zawodach wzięły udział zaproszone drużyny, tak z OSP jak i PSP, były to zawody towarzyskie, pogłębiające znajomość tego rodzaju sportów strażackich jak i pogłębienia więzi z jednostkami z którymi nawiązaliśmy już wcześniej kontakty. Nie dzieliliśmy rywalizacji sportowej na grupy OSP i PSP. Wszyscy wystartowali w zawodach w jednej grupie  by razem bawić się tym co u strażaków najlepsze, by popularyzować sporty pożarnicze najlepiej jak umiemy – na zawodach.

Zawody przebiegały w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, drużyny rywalizowały tak by osiągać jak najlepsze wyniki, a zgromadzeni kibice mogli podziwiać precyzję i fachowość w działaniu. Nad całością przebiegu zawodów czuwali nasi koledzy spiker Artur Jaszczuk i  osoba mało widoczna jednak chyba najważniejsza Michał Smoleń, który weryfikując protokoły z wykonanych ćwiczeń informował wszystkich na bieżąco o osiąganych wynikach w zawodach.

To był wyjątkowy dzień, pogoda dopisała i w żaden sposób nie wpłynęła na osiągnięty wynik zawodów, drużyny wykonały po dwa starty oceniane i każdy mógł poprawić swój wynik. Mamy nadzieję że kolejne zawody uda nam się przeprowadzić już w szerszym gronie i jeszcze bardziej promować sporty pożarnicze. Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową rywalizację i wspólną zabawę. Na zakończenie przedstawiamy wszystkim skład komisji sędziowskiej, składy poszczególnych drużyn, osiągane wyniki w poszczególnych startach oraz końcową klasyfikację zawodów.

Pełna treść artykułu i wyniki tutaj

Pełna treść artykułu i wyniki tutaj