5 marca na Sali sportowej w Milanowie odbył się już drugi Halowy turniej piłki nożnej drużyn o Puchar Wójta Gminy Milanów Pawła Krępskiego, a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Milanowie.

Turniej piłkarski odbył się już po raz drugi. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn niestety w dniu odbywania się turnieju 3 reprezentacje wycofały się z udziału, taka decyzja spowodowała zmniejszenie atrakcyjności rywalizacji jednak nie zmniejszyła ambicji i zaangażowania w rozgrywki tym którzy chcieli spróbować sił na boisku. Z nieobecności kilku drużyn musiał ulec system rozgrywek i czas gry gdyż w tym całym przedsięwzięciu chodziło nie tylko o rywalizację sportową ale wspólną zabawę i możliwość zaprezentowania strażaków w innych dyscyplinach jak sporty pożarnicze. Punktualnie o 10 turniej otworzył Pan Wójt, powitał przybyłe drużyny i życząc sportowej rywalizacji w duchu fair pley rozpoczął turniej. Walka była zacięta, poziom zróżnicowany, dużo bramek i jeszcze więcej emocji w meczach o wszystko. Walka o jak najlepszą pozycję klasyfikacji końcowej toczyła się do ostatniego gwizdka. Wraz z rywalizacją drużynową równorzędnie toczyła się walka o cenne trofea dla króla strzelców i najlepszego bramkarza. Od pierwszego spotkania najwięcej emocji wzbudzała rywalizacja o króla strzelców pomiędzy braćmi w drużynie OSP Gęś Bartoszem i Kamilem Jaszczuk, gdyż na zakończenie rozgrywek obaj mieli po tyle samo bramek, do wyłonienia najlepszego potrzeba było przeprowadzić dodatkową serię strzałów na bramkę, tu lepszym okazał się Kamil który z 7 bramkami zdobył statuetkę króla strzelców. Wyłonienie najlepszego bramkarza dla komisji sprawiło nie mniejszy problem gdyż wpuszczone bramki nie zawsze były adekwatne do poziomu zaangażowania na boisku. Komisja brała pod uwagę wiele składników, zaangażowanie w grę zespołową, ilość dobrych interwencji itp. Tutaj w ostatnim spotkaniu na własną korzyść przesądziła Mateusz Bożym z OSP Milanów. Po ponad dwóch godzinach rywalizacji turniej dobiegł końca, wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Uczestnicy turnieju:

• OSP Opole Lubelskie I
  • OSP Opole Lubelskie II
  • OSP Gęś
  • OSP Milanów

Wyki poszczególnych spotkań:

OSP Opole Lubelskie I - OSP Gęś 1  - 2

OSP Opole Lubelskie II - OSP Milanów 1 - 6

OSP Opole Lubelskie I - OSP Milanów 3 - 0

OSP Opole Lubelskie II - OSP Gęś 0 - 14

OSP Opole Lubelskie II - OSP Opole Lubelskie I 2 - 10

OSP Gęś - OSP Milanów 3 - 2

Tabela końcowa turnieju:

• OSP Gęś 9 – 19 – 3
  • OSP Opole Lubelskie I 6 – 14 – 4
  • OSP Milanów 3 – 8 – 7
  • OSP Opole Lubelskie II 0 – 3 – 30

Król Strzelców - Jaszczuk Kamil OSP Gęś - 7 bramek

Najlepszy bramkarz –Mateusz Bożym OSP Milanów

Na zakończenie turnieju zwycięzcy odebrali rąk wójta pamiątkowe dyplomy , puchary i statuetki. Mamy na dzieję że w przyszłorocznej edycji turnieju już wszyscy dopiszą a przez to rywalizacja sportowa będzie jeszcze ciekawsza.

Uczestnicy turnieju:

• OSP Opole Lubelskie I