Od 7 listopada rozpoczęliśmy zajęcia sportowe z elementami ćwiczeń z zawodów MDP  dla dzieci w wieku 7 – 10 lat. Zajęcia odbywają się na sali sportowej Zespołu Szkół w Milanowie w każdy poniedziałek w godzinach 18 00 – 20 00.

Jak zawsze początki bywają trudne jednak z każdymi kolejnymi zajęciami przybywa nam chętnych tak chłopców jak i dziewczynek, cieszymy się że taka propozycja spędzania wolnego czasu została zaakceptowana przez dzieci jak i rodziców którzy przyprowadzają dzieci na zajęcia.  Nie ograniczamy się jedynie do  ćwiczeń typowo strażackich chcemy łączyć zabawę sportową po przez realizowanie się sportowe samych dzieci w tym w czym czują się najlepiej. Bawimy się w grach zespołowych jak i indywidualnych konkurencjach sprawnościowych. Nasza propozycja ma na celu zaszczepienie zainteresowania dzieci naszą strażą a przez to w przyszłości przygotować te maluch do sportowej rywalizacji w zawodach MDP. Mamy też cichą nadzieję że kolejne zajęcia które będą  się odbywały systematycznie w każdy poniedziałek (o ile nic nieprzywidzianego się nie wydarzy), będą  okazją do spotykania się coraz większej grupy dzieciaków. Już dziś zachęcamy wszystkie chętne osoby i ich rodziców do skorzystania z możliwości i włączenia się do wspólnej zabawy. Analizując minione lata to dziś w szeregach naszej straży jest wielu strażaków którzy swe pierwsze kroki stawiali w drużynach MDP a już w najbliższym czasie wezmą udział w Olimpiadzie Pożarniczej w Austrii 2017 roku. Zaszczepienie się taką pasją najmłodszych może przynieść wiele radości, zabawy, spełniania się a w przyszłości  i kto wie może zostania strażakiem … Już dziś zapraszamy wszystkie chętne osoby do wspólnej zabawy i miłego spędzania wolnego czasu.