27 października w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Kuriera Lubelskiego podczas, której wyróżnienia w plebiscycie na najlepszą jednostkę i orkiestrę OSP odbierali zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele OSP.

Gminę Milanów reprezentowali sekretarz Gminy - Mirosław Kałuski i nowo wybrany Prezes straży - ks. Sławomir Matejek. Nasza jednostka nominowała była w dwu kategoriach, orkiestra dęta i jednostka OSP roku 2021. Obie kategorie dla milanowskich strażaków były wyjątkowe. Orkiestra dęta w plebiscycie ,,Strażacy Roku 2021” w kategorii Orkiestra OSP została laureatem. Dyplom okolicznościowy w imieniu dyrygenta, odebrał Prezes ks. Sławomir Matejek. W plebiscycie ,,Strażacy Roku 2021”w kategorii Jednostka OSP za osiągnięcia w minionym okresie nominowana była, jednostka z Milanowa, która po podliczeniu głosów zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w powiecie parczewskim. Za to wyróżnienie otrzymała pamiątkowy dyplom i grawer przekazany przez Dariusza Kołacza Prezesa Kuriera Lubelskiego. W tym miejscu dziękujemy za wyróżnienia wszystkim, którzy oddali głosy na naszą orkiestrą i strażaków. Życzymy by kolejne lata i nowo powołany Zarząd miał wiele podobnych okazji do świętowania.

Autor: JP

Autor: JP