11 Listopada w 103 rocznicę Odzyskanie Niepodległości strażacy z Gminy Milanów spotkali się na porannej Mszy Św. w Milanowie w intencji wszystkich zmarłych strażaków z Gminy Milanów którą odprawił nasz kapelan strażaków ks. Sławomir Matejek.

Dzień ten przyjął inną formę świętowania Odzyskania Niepodległości ze względu na złożone okoliczności i obowiązki, ci którzy jednak pozostali mieli okazję spotkać się na wspólnej modlitwie w intencji tych dzięki którym my dziś budujemy nowa historię naszych straży. Szkoda że było nas tak mało, miejmy nadzieję że ta nowa zapoczątkowana tradycja wejdzie na stałe do naszego kalendarza i kolejnym razem będzie nas już znacznie więcej. Kolejnym punktem świętowania był ,,Bieg Nieodległości” zorganizowany już po raz czwarty i w którym uczestniczyli strażacy z OSP Milanów pracując w służbach porządkowych jak i samym biegu. Na zakończenie dnia znalazła się jeszcze chwila by odwiedzić milanowski cmentarz i na kilku grobach zmarłych członków OSP symbolicznie zapalić znicze. Zapalone znicze zostały złożone tylko na niektórych grobach, mamy nadzieję że już następnym razem w szerszej grupie uda się odwiedzić groby wszystkich strażaków dzięki, którym powstała i rozwijała się milanowska straż.

Autor: JP

Autor: JP